Boj o život v ledovém pekle. Zápas Shackletonovy výpravy na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Ledové peklo

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruziPo stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

18.00–19.00 Discovery Atlas: Itálie, jak ji neznáte

Poznejte Itálii tak, jak ji při běžném putování po nejznámějších památkách nikdy nepoznáte. Vydejte se do jejích zákoutí… Americký dokument (2006)

19.0020.00 Krásy Evropy se Samanthou Brownovou (3+4)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brownová vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Odhalený Egypt (6)

Odhalte záhady a tajemství starověké egyptské říše. Kdy skutečně vznikla? Proč faraonové stavěli monumentální pyramidy a najednou začali budovat hrobky pod zemí? Jaký je původ sfingy? Americký dokumentární seriál (2008)

21.0022.00 Zkáza lodi Endurance

Ernest Shackleton se roku 1914 vydává na plavbu k jižnímu pólu. Sežene několik mužů – a Franka Worsleyho, jednoho z nejlepších námořních kapitánů. Shackleton už Antarktidu navštívil, teď ji chce celou proplout. Cesta je zprvu bezproblémová – pak ale do cesty vstoupí led. Nejprve malé kusy, potom téměř neprostupná masa. Pochopí, že uvízli mezi krami. K volnému moři musejí dojít po svých, jen s tím nejnutnějším a záchrannými čluny. Tak začal dlouhý boj o život, během nějž posádka často ztrácela poslední zbytky vůle jít dál… Špičkové dokumentární drama vám přiblíží tento skutečný příběh.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama