Austrálie, to nejsou jen klokani! Poznáte to večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Klokan a wombat

Úterky jsou na ZOOMu tradičně věnovnány dvěma velkým tématům: dobrodružstvím na cestách a poznávání historie. To znamená, že můžete sledovat pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50 Austrálií se Simonem Reevem (1)

Cestovatel Simon Reeve vyráží na cestu po Austrálii, zemi zabírající celý světadíl. Je to zázračný kraj plný unikátní zvěře. Bohatá země těžící z blízkosti východní Asie, ale i nejsušší místo na světě zmítané výkyvy počasí. Pokud si myslíte, že ji znáte, změníte názor. Austrálie, to nejsou zdaleka jen klokani… Britský dokumentární seriál (2013)

 

18.5520.00 Pěšky napříč světem (4)

Země katarů je tou nejdivočejší, nejodlehlejší a také nejkrásnější částí jihozápadní Francie. Pěší cestovatelé se ocitají v tajemném světě prastarých legend, středověkých rytířů a pohádkových hradů. Krajina je plná nádherných scenérií, je proto ideálním místem pro pěší turistiku. Všudypřítomné ruiny hradů a tvrzí naznačují, že se jedná o kraj s bouřlivou minulostí. Území kdysi bývalo samostatným regionem, zvaným Okcitánie. Osobitý ráz Okcitánie zachycuje prastaré opevněné město Carcassonne, které prošlo velice náročnou celkovou rekonstrukcí a stalo se turistickým rájem. Počátkem 13. století byl Carcassonne baštou vlivné křesťanské sekty katarů, kteří záhy pocítili hněv papeže Inocence III., který proti nim zahájil křížová tažení. Právě v Carcassonne zahajují chodci svou další výpravu.

 

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Ztracené světy (11)

Poznejte světy dávno ztracené i ty, které existovaly jen ve fantazii. Projděte se starověkým Egyptem, Skotskem Williama Wallace, Jeruzalémem v dobách Ježíše Krista či Hitlerovým imaginárním superměstem…

21.0022.00 Tajemství světových muzeí II (5)

Oceňovaná dokumentární řada se vrací s honbou za nejpodivuhodnějšími muzejními sbírkami a tajemstvími, která se v nich ukrývají. Jaké nečekané zařízení používala Kateřina Veliká ke zlepšení svého milostného života? Proč Alexandr Veliký preferoval při volbě brnění plátno před bronzem? A jakým způsobem se sokolnictví habsburských císařů promítlo do základů moderní vědy? Díky této skvělé sérii můžete procestovat nejslavnější muzea a galerie světa a odhalit podivné, úchvatné a fascinující příběhy spojené jak s proslulými, tak obskurními kusy z jejich sbírek. Navštívíme Londýn, Istanbul, Berlín, New York, Vídeň i Mexico City; tam všude nás čekají překvapivá zjištění o věcech, které už zdánlivě dobře známe, i o těch, které jsme až dosud nikdy nespatřili.

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama