1000 míst, která musíte vidět, než zemřete! Dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je úterý na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Fly Geyser

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Úterý v něm bude zasvěceno dvěma programovým blokům.

Můžete se těšit na pořady na téma Cestovatelé a dobrodruzi a Po stopách historie. V každém uvidíte dvě novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Blok Cestovatelé a dobrodruzi:

17.50–18.50: 1000 míst, která musíte vidět, než zemřete (1)

Stejnojmenná kniha se stala inspirací pro pár novomanželů, který cestuje po celém světě a navštěvuje nejzajímavější místa, která stojí za to vidět. Poznejte s nimi starověké památky různých koutů světa, krásu nejvyšších hor, romantiku měst…


18.5520.00 Krásy Evropy se Samanthou Brown (35 + 36)

Známá cestovatelka a moderátorka Samantha Brown vás provede nejkrásnějšími evropskými velkoměsty, jako jsou Paříž, Řím nebo Londýn, i menšími městečky jako Oxford. Navštívíte místní památky, restaurace a vyhlášené obchody... Americký dokumentární seriál (2004)

Blok Po stopách historie

20.0021.00 Michelangelo Superstar

Poznejte život jednoho z největších architektů, sochařů a malířů všech dob, nejoblíbenějšího umělce devíti po sobě jdoucích papežů a dodnes obdivovaného génia. Seznamte se Michelangelem Buonarrotim, jehož dílo je plné apokalyptických výjevů a působivých motivů. Michelangela od mládí fascinovaly tragické příběhy plné viny a pokání, zločinu a trestu. Jeho životní příběh nebyl o nic méně tragický a fascinující. V tomto dokumentu poznáte Michelangela zblízka: jeho vize a úzkosti, záchvaty vzteku, ambice i pochyby. Jeho soupeření s Raphaelem, práci na Sixtinské kapli – a nekompromisní posedlost uměním.

21.0022.00 Čao Ling: Tajemství císařské hrobky

V kronikách čínské říše je éra dynastie Tchang historickou výjimkou. Císař Tchaj-cung je dnes uznáván jako moudrý vladař, který dovedl Čínu do zlatého věku. Za jeho vlády byly vynalezeny papír, knihtisk, střelný prach a kompas. Vše o staletí dříve než v Evropě. Čínští vladaři poprvé nepraktikovali politiku izolace, ale podporovali výměnu zboží, kultur i myšlenek se zbytkem světa. Po své smrti v roce 649 byl Tchaj-cung pohřben v přepychovém mauzoleu v hoře Čao Ling. Po pádu dynastie Tchang byla vnější stavba zničena a dodnes nikdo neví, kde se nachází vstup do hrobky. Čínští a evropští odborníci v tomto dokumentu vpravdě kriminalistickým způsobem spolupracují, aby objasnili jednu z posledních archeologických záhad. Pořad přináší exkluzivní trojrozměrný model nejkrásnějšího mauzolea na světě.

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama