UFOlogové jsou v rauši: podle nich se na Marsu našla rakev Drákuly

Co je podivný objekt vyfocený na Marsu? Na rozdíl od astronomů mají ufologové jasno...
Rakev na Marsu, detail

Na konci roku 2014 rozvlnila jinak dost tlející vody ufologie nová fotografie pocházející z Marsu. Na rudé planetě nafotila sonda Curiosity podivný objekt, který má opravdu pozoruhodně pravidelné tvary a rakev značně připomíná.

Na „rakev“ přišel při pečlivém studiu marsovských fotografií pravidelně zveřejňovaných NASA americký ufolog a milovník konspiračních teorií Will Farrar. Ve třináctiminutovém videu popsal, jak se mu podařilo na tento objev přijít.

Na video se můžete podívat zde:

Rakev na Marsu

Titulek našeho článku poněkud přehání; dokonce ani ti nejpřesvědčenější ufologové si nemyslí, že by šlo přímo o rakev. Používají umírněnější výraz „předmět ve tvaru rakve“. Ale oč opatrnější jsou v popisu toho, co by na fotce mohlo být, o to důraznější jsou vůči NASA. Řada příznivců teorie o mimozemšťanech už se obrátila na NASA s tím, jestli by Curiosity nemohla změnit svou trasu a jestli by nemohla jet předmět prozkoumat.

NASA se zatím vůči této žádosti nijak nevyjádřila, udělali to však někteří popularizátoři vědy. Ti spočítali, že rakev na fotografie je poněkud malá – má rozměry průměrného banánu…

Zkuste si rakev na originální fotce najít sami:

Rakev na Marsu Foto:

I my jsme nedávno psali o tom, kolik útvarů na Marsu už ufologové považovali za výtvor jiných civilizací – a vždy se ukázalo, že jde jen o ukázku nějakého dávno známého geologického procesu…

Leguán na Marsu

Nejzáhadnější útvary na Marsu: co všechno si lidé spletli se životem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama