Mexický ostrov mrtvých panenek – pořádně znepokojivé místo

Pokud hledáte místa, která nahánějí hrůzu, máme pro vás tip: Isla de las Muñeca. Neboli Ostrov panenek.
FOTO: Youtube
FOTO: Youtube

Kdo ví proč, ale staré panenky na spoustu lidí působí značně nepříjemným dojmem. Není to jistě náhoda – panenky se v této podobě objevují i v mnoha hororech. Například v kultovním seriálu Řeka, který vysílá sesterská Prima Cool vždy v pondělí od 20:00. Ale pozor –na světě existuje celý jeden ostrov, který je takových rozkládajících se panenek plný.

VIDEO: Filmoval žraloky, přišel při tom o nohu

Je to velmi morbidní pohled: Isla de las Muñeca je plná starých panenek pověšených na stromech, zavěšených na chatrčích i sedících v tlejících gaučích. Protože je celý ostrov prakticky neobydlený a nejezdí na něj téměř žádní turisté, vládne zde extrémně ponurá atmosféra. Ideální místo na to, natočit zde pořádný hororový film!

Ostrůvek byste našli v kanálech Xocimilca – tedy v jedné z částí Mexika. O ostrově a jeho původu existuje velmi morbidní příběh: asi před 50 lety zde žil jediný obyvatel – poustevník Don Julian Santana Barrera. Pak u břehů ostrova utonula malá holčička z nedaleké vesnice. A poustevník začal nacházet ve vodě panenky. Nejdřív jednu, pak další a další a další… Don Julián byl pověrčivý muž, takže první, co ho napadlo, bylo, že jde o práci zlých duchů.

Smrt na ostrově

A proto začal panenky věšet na stromy na ostrově; to ho mělo ochránit před rozhněvaným duchem utopené dívky i před dalším zlem, které ho v jeho představách ohrožovalo. A protože nacházel stále další panenky, brzy byly na většině stromů malého ostrůvku. Ze snahy chránit se se brzy stala posedlost – zjevně šílený poustevník panenky sám aktivně vyhledával a staly se smyslem jeho života.

Ostrom mrtvých panenek, 2.díl

Při jedné z takových výprav se poustevník v kanálu utopil – a ostrov zůstal zcela opuštěný. Ale ne nadlouho. Brzy se o bizarním místě dozvěděli turisté a začali sem jezdit. Přestože se z Isla de las Muñeca nestal klasický turistický cíl, ale pro milovníky záhad a morbidnosti je to to už legenda… Videa, která jsou v článku, jsou vůbec prvními, která byla na ostrově natočena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama