Co je zač sedmimetrová zrůda z ruského moře? Záhada odhalena!

Co je zač ten podivný tvor na fotkách? Už to víme!
Hlava ruského "netvora"

Stalo se to už před osmi lety. Tehdy vojáci ruské armády objevili v Sachalinské oblasti na pobřeží obrovskou podivnou mrtvolu.

Tělo záhadného tvora měřilo téměř sedm metrů, bylo ve značném stupni rozkladu a nepřipomínalo nic, co by zde žilo. Po „netvorovi“ se okamžitě začali pídit záhadologové, kteří sázeli do médií jednu konspirační teorii za druhou.

Někteří tvrdili, že šlo o jeden z posledních exemplářů vyhynulého pravěkého tvora, jiní se domnívali, že jde o nějaký genetický experiment, který unikl z laboratoře (ať už ruské, americké nebo japonské).

Zajímavé bylo, že si s tělem napoprvé nevěděli rady ani oslovení ruští biologové: podle pozůstatků to rozhodně není ryba, také to nemůže být plaz a žádný tuleň nebo lachtan takové velikosti nedorůstá. A přitom jsou u tvora jasně vidět končetiny…

Teprve nyní se k fotografiím vyjádřili opravdoví experti na mořskou biologii, kteří snímky podrobili vyčerpávající analýze – a domnívají se, že už znají odpověď. Na fotce by mělo být rozkládající se tělo běluhy.

Jedna z prvních hypotéz zněla, že by se mohlo jednat o kosatku, ale u ní neodpovídá tvar chrupu. Naopak, u lebky běluhy to vypadá, že teorie je správná. Jediné, co nesedí, je velikost těla: ty největší běluhy mívají jen kolem šesti metrů. Ale i to se dá zdůvodnit – za zdánlivé zvětšení těla může rozklad: vazy a pojiva se povolí, svaly se uvolní, takže se tělo natáhne tak, jak za života nevypadalo…

Podívejte se, jak vypadá kostra běluhy:

Kostra běluhy severní Foto: Kostra běluhy severní

 

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama