Plánuje se první vesmírný koncert! Z kosmu zazpívá Sarah Brightmanová

Definitivní důkaz, že kosmonautika je zcela ve slepé uličce...
Sarah Brightmanová poletí do vesmíru

Britská sopranistka Sarah Brightmanová se hodlá stát první profesionální pěvkyní na světě, která vystoupí v kosmu, konkrétně na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Brightmanová k tomu se skladatelem Andrewem Lloydem Webberem připravuje novou píseň. Její let k ISS v ruské raketě Sojuz je plánován na 1. září. Umělkyně to uvedla na úterní tiskové konferenci v Londýně.

Čtyřiapadesátiletá Brightmanová, která má podle agentury AP za cestu do vesmíru celkem zaplatit více než 52 milionů dolarů (přes 1,3 miliardy korun) a strávit na ISS deset dní, se stane osmým vesmírným turistou na ISS a prvním za posledních šest let. Předchozím byl v roce 2009 kanadský miliardář Guy Laliberté, zakladatel světoznámého Slunečního cirkusu.

"Ráda bych z vesmíru něco zazpívala. Snažíme se vyřešit všechny technické detaily. Očividně je to dost složitá věc. Snažím se najít skladbu, která je krásná a jednoduchá svým vzkazem. Také nemá být příliš těžká k zazpívání," řekla Brightmanová, která po světě prodala kolem 30 milionů alb.

Operní a popová zpěvačka potvrdila, že v lednu zahájila tvrdý výcvik v Hvězdném městečku u Moskvy. Učí se mluvit rusky, absolvuje fyzický a psychický trénink, seznamuje se s veškerým vesmírným vybavením a připravuje se na start rakety pomocí simulátorů. "Je to jako mít slona na hrudi. Jinak nedokážu popsat, jaký mám pocit v centrifuze," řekla novinářům Brightmanová. O cestě do kosmu snila od roku 1969, kdy jako devítiletá viděla přistání amerických astronautů na Měsíci.

ČTK

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama