Obří díra ve Slunci chrlí plameny. Je větší než 50 Zemí

NASA natočila obrovskou díru ve sluneční atmosféře. Temné místo pokrývá skoro čtvrtinu Slunce…
Koronární díra na Slunci

Černá skvrna pokrývá oblast kolem severního pólu Slunce. Jde o koronární díru – temnou oblast na vnějším okraji sluneční atmosféry. Pozorovala ji tam v polovině července sonda SOHO. V té době chrlila díra do vesmíru spoustu sluneční hmoty.

Že je oblast tmavá, v nás může vyvolávat dojem, že se tu nic neděje. Opak je pravdou: právě v tomto místě je sluneční aktivita největší, nápory slunečního větru vyvrhují ven částice rychlostí přes 750 kilometrů za sekundu. Nám, pozorovatelům na Zemi, se místo zdá tmavé proto, že vyvrhovaná sluneční hmota je výrazně chladnější než povrch Slunce – mrazivá vesmírná prázdnota ji rychle ochlazuje. A chladná místa vypadají na fotografiích tmavá…

Smrt Slunce

Jak dlouho by lidé přežili, kdyby vyhaslo Slunce?

O co jde?

Koronární díra je oblast sluneční korony s výjimečně nízkou hustotou a teplotou. Projevuje se úbytkem záření v ultrafialové, mikrovlnné a rentgenové oblasti spektra. Koronární díry pravděpodobně souvisejí s unipolárními oblastmi fotosféry. Jsou zdrojem zesíleného slunečního větru. Životnost koronárních děr je několik rotací Slunce. Rádiové záření koronárních děr na metrových vlnách odpovídá záření polárních oblastí minimální korony klidného Slunce. Na rentgenových snímcích Slunce se koronární díry jeví jako tmavé útvary na rozdíl od světlejších aktivních oblastí.

Vědce z NASA tato obří koronární díra nijak zvlášť nezaskočila. Slunce se totiž momentálně nachází na vrcholu svého jedenáctiletého cyklu. Jeho aktivita vyvrcholí na konci letošního roku, potom by se už měl počet koronárních děr zase snižovat. Tato v současné době pozorovaná díra patří k těm větším, byly však už pozorované ještě mnohem gigantičtější. Ty vůbec nejrozlehlejší měřily víc než padesátinásobek velikosti Země!

Je to spiknutí!

Ještě nevysvětlitelnější než chování Slunce je však chování některých lidí. Ti i za slunečními skvrnami vidí spiknutí. Podle serveru, který různé spiklenecké teorie shromažďuje, se například Američanka Michelle Hopkins domnívá, že díra je vytvořena záměrným působením NASA a jejích spojenců. Viz její video:

Z jejího komentáře: "Domnívám se, že NASA a další se chystají v příštích dnech využít obrovskou magnetickou radiaci ze slunečních výronů vycházejích z oné gigantické díry, kterou vytvořili satelitními lasery kroužícími kolem Slunce, aby mohli vytvářet stabilnější, déletrvající, širší a hlubší "červí díry" čili Einsteinovy mosty, zkratky přes prostor a čas. Pozorujte oblohu po příští dva týdny. Pokud nebude zataženo, můžeme uvidět pozoruhodné věci."

Tak jen, abyste věděli, kdo za to může...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama