Kolem nás není Vesmír, ale jen obří hologram, dokazuje rakouský fyzik

Všechno, co kolem sebe vidíme, je jenom projekce dvourozměrného hologramu – prokazuje údajně výzkum rakouských teoretických fyziků.
Vesmírný hologram

Roku 1997 se poprvé objevila bizarní teorie o tom, že vesmír není vesmír, ale pouze gigantický hologram. Přišel s ní excentrický (ale vážený) fyzik Juan Maldaceta – a prokazoval pravdivost této teorie nedostatky v matematických důkazech standardního kosmologického systému. Mainstreamoví fyzici tuto hypotézu v podstatě ignorovali…

Teď ale rakouští fyzici přišli s dalším „důkazním materiálem“, který naznačuje, že Malcadeta mohl mít pravdu. Jak vypadá „jejich“ svět? Holografická teorie vychází z představy, že základem světa je dvourozměrná deska, která má v sobě obsažené veškeré informace ve vesmíru. To, co vidíme a vnímáme kolem sebe, je pak pouze hologramem, který ze základní matice vychází.

Důkazy? Tady jsou!

Podle Malcadety to naznačuje fakt, že když se v základních rovnicích popisujících vynechají tři rozměry a nechají se jen dva, nic zásadního se se nezmění. Jenže problém byl, že se to dalo prokazovat pouze ve zvláštních teoretických a velmi specifických vesmírech. Nyní ale vědci z Vídeňské technické univerzity prokázali, že se s Malcadetovými představami dá pracovat i v našem vesmíru.

Rakušané tři roky měřili a počítali a výsledek je podle nich dost průkazný: „Naše výpočty potvrzují, že holografický princip se dá realizovat i v plochých vesmírech,“ vysvětlil Max Riegler.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama