Vězení budoucnosti: kriminálníci na ostrově pod vodopádem

Vězení jsou velmi oblíbeným tématem sci-fi filmů. Ale ve skutečnosti se zase tak moc nemění. Podívejte se na jeden velmi radikální návrh!
Věznice budoucnosti bude vyrábět elektřinu

Podle architektky Margot Krasojevic by už věznice neměly v budoucnosti sloužit jen k jedinému účelu. Na to jsou příliš drahé a zabírají spoustu čím dál cennějšího místa. Proto přišla s návrhem, který spojuje futuristické vězení s vodní elektrárnou. A navíc to má být celé velmi ekologické…

Architektka vyšla z myšlenky, že na vězeních jsou nejdražší zdi a to, jak zabránit vězňům utéct. A tak napodobila legendární americký Alcatraz a vymyslela superkriminál na vodě, daleko od břehů. Měl by vyrůst v Tichém oceánu, v kanadských vodách.

Nesmyslný luxus? Vězení, kde byste chtěli strávit dovolenou

Pokud někdy tato věznice vznikne, bude vyrobená z železobetonu. Její základ bude tvořit ocelová „noha“, na níž bude ukotvena plošina. Voda z hlubin oceánu bude pumpována vzhůru a tam bude protékat tzv. Tysonovými turbínami. Elektřinu vyrobenou tímto způsobem pak odvedou podmořské kabely na pevninu.

A jakou roli v tom budou mít vězni? Měli by se starat o chod technických zařízení – takže se vrátí ke klasickému systému známému z minulosti, kdy ještě život ve vězení nebyl bez tvrdé práce možný…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama