Kdy přijde konec světa? Tady jsou nejznámější a nejbližší předpovědi!

V neděli proběhlo tzv. krvavé zatmění Měsíce. Několik náboženských skupin předvídalo, že to bude konec světa – a zase nic…
Daryl Dixon

Ale předpovědí, věšteb a varování před koncem světa je v dějinách spousta. Jen v 20. století měl svět skončit nejméně 185krát… Jaká nejbližší data jsou spojená s velkými varováními náboženských nebo jiných autorit?

Máte jen týden: 7. října 2015

Chris McCann je zakladatelem společnosti eBible Fellowship. Ve Spojených státech se stal oblíbeným hostem nejrůznějších křesťanských show, především těch rozhlasových. Vychází z předpovědí jiného křesťansky založeného Američana, Harolda Campinga.

Ten roku 2011 předpověděl, že svět skočí 21. května 2011. Již 22. května tuto předpověď poopravil na říjen 2011… Když se ani toho dne brány pekel neotevřely, stáhl se s velkou ostudou z veřejného života.

Chris McCann ale Campingovy předpovědi „reinterpretoval“ – květen 2011 pokládá za začátek konce, jehož vyvrcholení má nastat už za týden, tedy 7. října letošního roku. Obě tyto předpovědi vycházejí z výkladů Evangelia svatého Jana.

Astroložka vidí konec na roky 2020–2037

Jeane Dixonová si vybudovala pověst vynikající astroložky. Už roku 1971 si tato legenda v oboru věštění z hvězdných drah, které už dávno neexistují, poznamenala, že konec světa jí vychází na léta 2020–2037. Je otázka, zda jí to věřit, například objev univerzálního léku na rakovinu měl podle ní být vynalezen už v roku 1967.

 

Ježíš se vrátí! Prý roku 2021–2028

Kalifornský pastor Kenton Beshore Kyle si myslí, že návrat Ježíše Krista je prakticky jistý, a to mezi roky 2021–2028. Sedm let hrůz, válek a zmatků by mělo vyvrcholit konečně tím, že Syn Boží založí na Zemi nové křesťanské království a tím tak nějak skončí dějiny.

2026 nás smete kometa

„The Messiah Foundation International“ – to je název nadace, která věří v brzký konec světa – tedy roku 2026. Měl by ho způsobit dopad obrovské komety, která se životem na Zemi udělá krátký proces… Podle zakladatele této náboženské společnosti je již toto těleso v dohledu dalekohledů, ale vědci nám to tají… Členové sekty ale mj. také věří v to, že jedno pohoří na Měsíci má podobu právě jejich zakladatele…

Největší vědec všech dob věřil, že konec přijde roku 2060

Sir Isaac Newton byl podle mnoha vědců mužem, který stvořil moderní svět. Jeho fyzikální zákony daly podobu nejen našemu myšlení, ale je na nich založena i veškerá naše technologie. Roku 1704 v dopise přátelům předpověděl, že Stvoření bude ukončeno roku 2060.

Vypočítal to z biblické Knihy Danielovy…

Daryl Dixon

Připraveni na apokalypsu? Jak žijí Češi, kteří ji čekají už brzy!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama