Jak dlouho ještě budete žít? Speciální laser vám to předpoví!

Na Lancaster University vznikl nový přístroj: podle jeho tvůrců dokáže předpovídat, jak dlouhý život člověka čeká. A to zcela vědeckými metodami.
Laser a oko

Nejde o žádné věštění z karet, astrologii ani jiné podobné nesmysly. Laserový diagnostický přístroj je zcela bezbolestný. Pomocí paprsku analyzuje buňky v kapilárách – a zjišťuje jejich schopnost regenerovat. Podle toho prý dokáže velmi dobře předpovědět celkový stav organismu za několik let.

Po vyšetření přístroj vydá popis zdravotní situace na škále 1–100. Číslovka v tomto případě znamená dobu, po jakou ještě bude daná osoba naživu. Samozřejmě není schopen předvídat nehody, katastrofy a nic podobného: jen určuje, jakou rychlostí dané lidské tělo stárne a jak se bude dále vyvíjet.

Anketa

Kolika let byste se chtěli dožít?

Přístroj si nechali patentovat Aneta Stefanovska a Peter McClintock, oba profesoři na Lancaster University. Profesorka Stefanovska médiím řekla: „Doufám, že vytvoříme ze získaných údajů databázi, ve které budeme s těmito informacemi dále pracovat.“

To je však ještě hudba budoucnosti – než se přístroj vůbec dostane mezi (britské) lékaře, bude to trvat ještě nejméně tři roky…

Obraz:Daniel v jámě lvové

Nejtrýznivější tresty smrti: člověk je tak vynalézavý!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama