VIDEO: Jak vypadá operace přímo z pohledu chirurga?

Být lékařem je snem mnoha lidí. Ale toto povolání patří mezi ta nejnáročnější. Jen málokdo si ale dokáže představit, jak složitá práce to může být.
Operace z vlastního poledu

Právě z tohoto důvodu se v Christiana Care Center for Advanced Joint Replacement rozhodli natočit, jak vypadá celá operace. Vybrali si totální náhradu kolenního kloubu – operaci, na kterou je toto lékařské zařízení specializované.

Totální náhrada kolenního kloubu je chirurgická metoda, při které jsou poškozené části kolenního kloubu nahrazeny umělými částmi. Během operace se šetrně uvolňují svaly a vazy kolenního kloubu, otevírá se kolenní kloub, speciálními šablonami se opracují konce stehenní holenní kosti a na tyto opracované konce jsou nasazeny a speciálním kostním cementem připevněny umělé části. Na stehenní kost je připevněná kovová část náhrady a na holenní kost kovová a plastická část kolenní náhrady.

Neotřelý pohled přímo z urgentního příjmu

Na to, jakým způsobem to funguje přímo v prostředí urgentního příjmu, se můžete podívat v seriálové novince televize Prima Modrý kód. Napínavým dějem inspirovaným skutečnými příběhy pacientů, lékařů a dalších pracovníků urgentního příjmu či záchranky, vyniká! Modrý kód začíná každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě.

Podívejte se, jak tato operace vypadá, když se natočí GoPro kamerou umístěnou na hlavě chirurga:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama