Velké americké zklamání: selhala zbraň, na kterou se armáda spoléhala

V USA skončil neúspěchem test nové hypersonické zbraně...
HTV

Nezdarem v pondělí skončil ve Spojených státech test hypersonické zbraně. Aparát vyvíjený americkou armádou nechalo z bezpečnostních důvodů řídicí středisko zničit čtyři vteřiny po startu, napsala v noci na dnešek agentura Reuters. Zařízení známé jako Advanced Hypersonic Weapon (Pokročila hypersonická zbraň) je součástí amerického projektu, jehož cílem je udeřit kdekoli na světě do jedné hodiny od vydání rozkazu.

Incident se odehrál na aljašském kosmodromu Kodiak, který je určen k vynášení družic na polární oběžnou dráhu. Zařízení krátce po startu vykazovalo potíže, proto ho řídicí středisko nechalo zničit, aby se předešlo možným škodám při neřízeném dopadu.

Zbraň, která funguje na principu kluzáku, při pondělním testu měla dopadnout na atolu Kwajalein na Marshallových ostrovech. Při vůbec prvním testu, který byl úspěšný, na tento atol letěla z Havajských ostrovů.

Podle dostupných údajů byla páteční havárie na kosmodromu Kodiak, která skončila ztrátou aparátu, vůbec první od jeho otevření v roce 1998.

ČTK

To je DOOM

Lékaři objevili zbraň proti depresi: počítačové hry!


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama