Severokorejská armáda má nové bombastické propagační VIDEO. Otázka je, k čemu:

Někdy jsou cesty propagandy nevyzpytatelné…
Příslušnice severokorejské armády

Severokorejská armáda je síla, se kterou se musí počítat. Na její vydržování jde většin a rozpočtu tohoto státu a představuje riziko pro všechny sousední státy. Na to, jak relativně malou zemí Severní Korea je, má armádu naprosto obří – podle statistik má třetí nejpočetnější armádu světa!

Severní Korea má „pouhých“ 25 obyvatel, v její armádě slouží neskutečných 1,2 milionů mužů a žen – a k tomu je nutné připočítat dalších téměř 8 milionů rezervistů. Navíc má tato armáda 3700 tanků, 2100 obrněných vozidel a 8700 děl. Letectvo je sice výrazně slabší a především zastaralé, ale stejně – korejská armáda je svým počtem i bojovností hroznou pro Jižní Koreu i Japonsko. Podle nejnovějších dat má celkem korejská armáda ve všech svých složkách 9400 000 vojáků, což je 40 procent obyvatel země!

Na konci února 2015 zveřejnila Severní Korea další z mnoha propagandistických videí – tentokrát je ještě o něco bombastičtější než bývá zvykem. Ukazuje jak výcvik dětí mladých vojáků, tak poodhaluje ty nejsilnější a nejlepší zbraně v arzenálu armády. Experti se však ptají, k čemu takové video vůbec je?

Propagační video severokorejské armády

Pro nalákání nových mladých mužů a žen určitě ne, služba je povinná pro všechny muže na dobu 3-5 let. Mnohem pravděpodobnější je, že jde jen o strašáka na sousedy, který má vojsko ukázat v jeho největší síle…

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

V Pchjongjangu na houpačce

Severní Korea – země duchů. VIDEO, které vám otevře oči

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama