Opravdové vězení za podvody v počítačových hrách! V Koreji už se to děje

Jak propojené jsou virtuální a opravdové světy? Začíná to vypadat, že skoro úplně. Herní zločiny se už například trestají zcela reálnými fyzickými tresty…
Starcraft II už není, co býval...

Zřejmě největší kauzu zatím dala světu Korea – pochopitelně ta Jižní. Stalo se o víkendu: kvůli podvodům ve hře Starcraft II bylo zatčeno 11 osob, například trenér jednoho z nejvýznamnějších tamních týmů.

Podle informací, které zveřejnila Korejská asociace elektronických sportů KeSPA, bylo zatčeno celkem 11 osob – všichni za prodané zápasy a nelegální sázky na zápasy ve hře StarCraft II. I tímto se elektronické sporty stále více přibližují k profesionálním klasickým sportům – podvádění, aféry a přeplácení hráči se stávají normální realitou elektronického hraní. A dá se odhadovat, že podvodů bude v eSportu dokonce mnohem víc než ve sportu klasickém; vyplývá to z povahy a principu počítačových her.

Co přesně se stalo?

Mezi zatčenými jsou hlavní trenér týmu Prima Park Wae-Sik a hráč stejného ttýmu Choi „YoDa“ Byung Hyun. Vyšetřování, které probíhalo několik měsíců, ukázalo, že nejméně 5 zápasů tato dvojka prodala. Park a další hráč měli dostat za „ovlivněný výkon“ částku mezi 4000–17 000 dolary za zápas (100 000–408 000 korun). Na tom pak měli vydělat nelegální sázkové agentury, které podle policie a prokuratury měly na jednom zápase díky podvodu vydělat až 35 000 dolarů – v přepočtu asi 850 000 korun.

Pro eSport je to zatím jedna z největších kauz, proto budou tresty výjimečné. Kromě těch, které udělí podvodníkům státní orgány, budou potrestáni i ve hře: asociace KeSPA se rozhodla, že všichni zúčastnění dostanou doživotní ban. A navíc sama bude podvodníky žalovat – za poškození pověsti celého elektronického sportu…

Tiskovou zprávu KeSPA najdete ZDE.

games1

Počítačové hry z nás dělají lepší lidi. Platí to i pro drsné střílečky

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama