Brnění a zbraně pro hrdiny Narnie vznikaly v Praze!

Jen málokdo ví, že v Praze je nenápadné místo, kde vznikly tisíce zbraní a brnění pro desítky světově proslulých filmů.
Kroniky Narnie: hrdinové v brnění

Na první pohled je to nenápadný dům v Praze 5. Za jeho vraty se ale skrývá zbrojnice, která by dokázala vyzbrojit celou římskou legii. Patří produkční společnosti Three Brothers Production. Jejich brnění a zbraně jste asi všichni viděli, jen si to neuvědomujete.

Dívali jste se na filmy jako Van Helsing, Kletba bratří Grimmů, Tři mušketýři od Paula Andersona, Liga výjimečných, Příběh rytíře s Heathem Ledgerem, Blade 2, Dračí doupě anebo Letopisy Narnie? Pro všechny tyto filmy vznikaly zbraně právě u nás, v Praze.

Velkofilm Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň uvidíte na Prima family v sobotu ve 20.15

Jak už napovídá název, firma patří třem bratrům – Igorovi, Borisovi a Vladimíru Krištofovým. Protože se všichni tři od mládí věnovali historickému šermu, po revoluci se vrhli na podnikání v tom, co uměli nejvíc: výrobě chladných zbraní. Ukázalo se, že po tomhle zboží je poptávka, nejprve si od nich pořídila výbavu Česká televize pro několik pohádek, ale rychle se rozkřiklo, jak dobří „Tři bráchové“ jsou.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň - upoutávka

A pak už se nabídky jen hrnuly: nejvíc jich pochází z Německa, kde si české práce (a ceny) opravdu váží – například projekt „Putování národů", pro nějž se v Praze vyráběla výzbroj, tam byl megaúspěch. Dnes už mají na kontě takových dokumentů několik desítek: od Johanky z Arku pro německou ZDF přes Křižáky pro History Channel až po Dějiny archeologie pro Speigel TV. A samozřejmě přišly i nabídky z Hollywoodu.

Seznam filmů, na kterých „Bratři“ pracovali, je delší, než by se nám sem vešlo. A tak se alespoň ještě podívejte, jak úžasnou práci dokážou šikovné české ruce udělat:

 

Více se o práci Three Brothers Production dozvíte na jejich oficiálním webu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama