Tip na víkend: Pražská ZOO otevírá novou expozici!

Pražská zoologická zahrada o víkendu otevře novou část - velmi netradiční. Podívejte se, co vás čeká!
Bororo - Zoo Praha - Obrázek 1

Venkovní prostory Pavilonu velkých savců, který je umístěn v dolní části zahrady, se změní v odpočinkovou a herní zónu pro rodiny s dětmi – Rezervaci Bororo. Součástí areálu je netradiční herní prvek s motivy amazonské vesnice, amfiteátr pro prezentaci tréninku zvířat a kavárna. Slavnostní otevření proběhne v neděli 27. července.

Záměrem je přiblížit dětem atmosféru života obyvatel pralesa, stromových domů, amazonské vesnice. Nejvýraznějším prvkem a hlavní atrakcí je netradiční zpracování víceúrovňové dětské stavby, která se s motivy indiánské domorodé vesnice vymyká běžnému ztvárnění obdobných staveb. Jedná se o obrovský herní systém, sestavený z mnoha drobných domečků, které jsou vzájemně propojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy. Každá jednotlivá úroveň herního komplexu je nositelkou speciální atmosféry, barevnosti a doplňkových prvků. Tvůrci návrhu jsou mladí výtvarníci Jakub Nepraš a Matěj Hájek.

Procházka rezervací Bororo

Rezervace Bororo je dočasnou stavbou, kterou by měl následně nahradit pavilon Amazonie, jež představí mimořádná zvířata jihoamerické Amazonské pánve.

Program:

10.50 Hudební vystoupení jihoamerických indiánů

11.00 Úvodní slovo moderátora

11.02 Zdravice ředitele zoo

11.10 Projev primátora (mezi tím moderátorka sejde dolů k hostům na schody k Bororu)

11.15 Rozhovor moderátorky s cestovatelem Mnislavem Zeleným a manželi Fričovými

11.25 Pozvánka na prezentaci ve 12,00 hodin. Ukázka nových zvířat, případně jejich křtiny – káně Harrisova, lama alpaka (ve výcviku). U tohoto bodu účast F. Šusty.

11.30 Představení a přivítání nových mravenečníků (ředitel, J. Šimek, V. Lukáš). Pozvání k jejich expozici – zde ve 13,30 hodin povídání o mravenečnících.

11.35 Slavnostní přestřižení pásky Borora, prohlídka pro hosty

11.40 Hudební vystoupení jihoamerických indiánů

11.45 Vpuštění prvních zájemců do Borora

12.00 Vystoupení se zvířaty v amfiteáru

13.30 Povídání o mravenečnících (u expozice mravenečníků)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama