Filipínská vesnice zakázala počítačovou hru DOTA. Vraždí se kvůli ní!

Ano, kvůli počítačovým hrám se vraždí...
Klasická DOTA

DOTA patří mezi nejoblíbenější počítačové hry na světě. Po celé Zemi má asi miliony hráčů. Můžete si ji zahrát všude – s výjimkou jediné vesnice světa. Tento týden ji tam totiž zakázali.

Jde o vesnici jménem Salawag, kde podle místních úřadů vedla DOTA k násilné smrti nejméně dvou obyvatel a dalším násilnostem. Informuje o tom filipínská verze webu Inquirer. Podle starosty způsobuje DOTA výrazný nárůst násilností mezi mladistvými – což vedlo k mnoha rvačkám, hádkám a nakonec to celé vyvrcholilo na konci roku, kdy dva hráči kvůli sporu ve hře zemřeli v opravdovém světě…

Server Kotaku, který o zákazu také informoval, tvrdí, že DOTA je na Filipínách nesmírně populární – dokonce víc než její vylepšená verze DOTA2. Bohužel místní lidé ji berou výrazně vážněji než u nás v Evropě nebo jinde.

Tady máte důkaz, zpráva ze zasedání městské rady:

dotaBAN Foto:

 

Co je DOTA?

DotA (zkratka Defense of the Ancients, česky doslova: Obrana Prastarých) je neoficiální mapa hry Warcraft 3 The Frozen Throne, která však není technicky podporována společností Blizzard Entertainment. Jedná se o týmovou strategickou hru, která je určena nejvíce pro týmy tří proti třem a pěti proti pěti. Ojediněle se vyskytují také zápasy dvou na dva nebo jednoho na jednoho, avšak při dvou členech v týmu již není možné pokrýt celou mapu a u hry jednoho na jednoho již nelze mluvit o hře, jelikož základem je týmová hra. (Wiki)

MĚLO BY VÁS ZAJÍMAT:

games1

Počítačové hry z nás dělají lepší lidi. Platí to i pro drsné střílečky

To je DOOM

Lékaři objevili zbraň proti depresi: počítačové hry!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama