Svět podle Putina: Unikátní série rozhovorů Olivera Stonea a Vladimira Putina exkluzivně na Prima ZOOM

Svět podle Putina, to jsou čtyři díly v premiéře od pondělí do čtvrtka 19.-22. 6. od 20.00, opakování od čtvrtka do neděle 22.-25. 6. před 18.00.
Jaký je Svět podle Putina?
Jaký je Svět podle Putina?
archiv Prima ZOOM

Prima ZOOM vám přináší exkluzivní událost v podobě čtyř hodin rozhovorů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které v průběhu dvou let natočil americký režisér Oliver Stone. Kontroverzní seriál Svět podle Putina (The Putin Interviews) nabízíme pouhý týden po americké premiéře na kanálu Showtime. Čtyři díly vám naservírujeme pouze v premiéře a jedné repríze o tři dny později. Všechny části odvysíláme během čtyř po sobě jdoucích dní.

Politicky vysoce angažovaný filmař Oliver Stone zaznamenal rozhovor, o který se snažilo mnoho novinářů, poseděl s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a promluvil s ním mezi čtyřma očima. Většina setkání proběhla v únoru tohoto roku. Stone mimo jiné pokládá Putinovi otázku: „Proč Rusko ovlivňovalo volby?“

Unikátní série rozhovorů s Putinem:

19. 6. 20.00 – Svět podle Putina (1)

20. 6. 20.00 – Svět podle Putina (2)

21. 6. 20.00 – Svět podle Putina (3)

22. 6. 20.00 – Svět podle Putina (4)

Svět podle Putina (4 díly v premiéře po–čt 19.–22. 6. od 20.00, opakování čt–ne 22.–25. 6. před 18.00)

Svět podle Putina (1) - upoutávka
Svět podle Putina (1) - upoutávka

Nejnovější projekt Olivera Stonea

Stone je považován za jednoho z nejkontroverznějších režisérů v Hollywoodu, je kritikem americké politiky po celá desetiletí. Sám Stone popsal čtyřhodinovou sérii tímto způsobem: „Není to klasický rozhovor – otázka a odpověď. Putin je jedním z nejdůležitějších vůdců světa, a pokud Spojené státy prohlásily, že je nepřítelem – velkým nepřítelem, tak myslím, že je velmi důležité si poslechnout, co říká on.“

Producentským partnerem projektu je Fernando Sulichin, který s Oliverem Stonem spolupracoval již dříve na filmech o Hugovi Chávezovi, Fidelu Castrovi a dalších. Posledním Stoneovým počinem byl snímek Snowden, filmové vysvětlení rozhodnutí Edwarda Snowdena, které vedlo k úniku tajných informací.

Stone se se Snowdenem v Rusku opakovaně setkal. Některé režisérovy návštěvy do Ruska byly také spojeny s rozhovory s Putinem. Mluvil s ním sice původně jen o Snowdenově aféře, ale vzešla z toho důvěra pro sérii dalších rozhovorů. Stone uskutečnil rozhovory s Putinem více než desetkrát během dvou let, nejvíce však v únoru po prezidentských volbách v USA. Putin poskytl pro americká média v posledních letech jen malý počet rozhovorů, včetně interview pro CBS a CNN. Produkce však prezentuje Stonovy rozhovory jako výjimečně rozsáhlé – dokonce je přirovnává k rozhovorům Davida Frosta s Richardem Nixonem před čtyřiceti lety.

Od KGB k putinismu

Vladimir Vladimirovič Putin je prezidentem Ruské federace. V březnu 2012 zvítězil v prvním kole prezidentských voleb. Předtím zastával funkci ruského prezidenta již po dvě funkční období mezi lety 2000–2008. V letech 1985–1990 byl činný jako agent KGB ve východním Německu. Od roku 1998 do roku 1999 působil jako ředitel Federální služby bezpečnosti. V letech 1999–2000 a pak 2008–2012 vykonával funkci předsedy vlády. Ideologický základ, kterým je určována podoba politického systému v Rusku v období Putinovy vlády, bývá označován jako putinismus.

Narodil se 7. října 1952 v sovětském Leningradu. Dle jeho vlastních slov byl na přání své matky pokřtěn tajně, aby o tom nevěděl jeho otec, jelikož ten byl členem komunistické strany. Oba jeho rodiče byli dělníky. Otec bojoval jako voják Rudé armády ve druhé světové válce, v zimě 1942 byl těžce raněn při obraně rodného města. Matka přežila celé období německé blokády Leningradu. Putin měl i dva sourozence, narozené ve 30. letech. Jeden bratr však zemřel pár měsíců po narození a druhý zemřel na záškrt při obležení Leningradu. Putinova babička byla zabita německými vojáky a jeho strýcové z matčiny strany zahynuli na frontě.

28. července 1983 se Putin oženil s Ljudmilou Alexandrovnou Škrebněvovou, učitelkou francouzštiny a španělštiny, bývalou letuškou. Mají spolu dvě dcery – Marii a Jekatěrinu. V roce 2014 se však manželé rozvedli.

Co o sobě jeden z nejmocnějších prezidentů světa prozradí a jaký je jeho osobitý pohled na soudobé události?

Opakování:

22. 6. 17.50 – Svět podle Putina (1)

23. 6. 17.50 – Svět podle Putina (2)

24. 6. 17.45 – Svět podle Putina (3)

25. 6. 17.45 – Svět podle Putina (4)

Aktuální informace a seriálu Svět podle Putina včetně článků a bonusových videí sledujte na zoom.iprima.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama