VIDEO: Muž, který tančí s medvědy grizzly

Měli byste na to hrát si s dva a půl metru vysokým medvědem grizzly?
Doug Seus

Medvědi jsou krotiteli šelem považovaní za ty nejnebezpečnější tvory vůbec. Jsou obrovští, silní a především nemají na obličeji mimické svaly – z jejich výrazu se tedy nedá přečíst, v jaké jsou zrovna náladě. A grizzlyové jsou z nich nejhorší…

Najde se jen pár mužů, kteří si troufnou k těmto nebezpečným šelmám byť jen přiblížit. Jedním z nich je Američan Doug Seus. Fascinujícím šelmám zasvětil celý život a dokáže s nimi věci, o kterých se jiní ani neodváží snít.

Odvážili byste se:

Pan Seus a jeho manželka žijí na ranči v údolí Hebron v americkém Utahu, tedy na místě, kde žijí šedých medvědů celé tisíce. Věnují se jim už téměř 40 let – starají se o ně, pomáhají jim a také s nimi natáčejí. Postupně se o nich naučili úplně všechno, takže filmaři začali manžele Seusovy brzy vyhledávat sami.

Jejich medvědy jste určitě viděli – například obrovský grizzly jménem Bart se objevil v hlavní roli slavného filmu Medvědi Jeana Annauda. Právě Bart je největší hvězdou Seusových: zahrál si ve dvaceti filmech a roku 1998 dokonce spolumoderoval předávání Oscarů!

Podívejte se na celé video:

Že při natáčení nikoho nesežere, jak mu velí jeho přirozenost, je především zásluhou manželů Seusových. Medvěd na videu není Bart, ale nová hvězda z jejich chovu. Pokud vám připadá, že jste ho už někdy viděli, tak se nemýlíte: byl to právě tenhle méďa, kdo chtěl v seriálu Hra o trůny zabít Brienne z Tarthu a chudáka Jamieho Lannistera…

Brienne a medvěd Foto: HBO

Brienne a medvěd. Foto: HBO

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama