VIDEO: Jak se stěhují přímorožci. V hlavní roli zvířata z Dvora Králové

Ze Zoo Dvůr Králové včera odjel transport zvířat do Zoo Hodenhagen, odkud koncem týdne dorazí samice jižního bílého nosorožce.
FOTO: Zoo Dvůr Králové nad Labem
FOTO: Zoo Dvůr Králové nad Labem

Pracovníci výměny zvířat ve spolupráci se zoology, veterinárními lékaři a ošetřovateli naložili zvířata určená do Serengeti Parku Hodenhagen. Po desáté hodině opustil transport brány zoo.

Z Hodenhagenu přivezou koncem týdne samici jižního bílého nosorožce. Celý transport doprovázejí reportéři Prima Family (novým mediálním partnerem Zoo Dvůr Králové se stala stanice Prima ZOOM). Informace o průběhu cesty jsou zveřejňovány také na FB zoo.

Vlastní nakládání zvířat začalo v úterý v osm hodin ráno. Jako první byla naložena na otevřené nákladní auto prázdná transportní bedna pro nosorožce. Potom už přišla na řadu zvířata, bylo jich celkem devět: dva samci gazely Thomsonovy, pár kudu velkých, samec přímorožce arabského, pár guerez angolských a dva mladí samci gepardů.

Kromě gepardů, kteří vešli do transportních beden sami, dostala všechna ostatní zvířata lehkou anestezii a do beden byla uložena ve spánku. Díky souhře a profesionální práci všech zúčastněných byla všechna probuzená zvířata už před desátou hodinou naložena v bednách do speciálního vyhřívaného kamionu. Krátce po desáté hodině vyrazil transport na cestu.

Do Hodenhagenu dorazil v úterý v pozdních večerních hodinách. Návrat transportního týmu s novým nosorožcem do Dvora Králové očekáváme ve čtvrtek večer.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama