V pražské zoo se narodil vnuk legendárního lachtana Gastona!

V pražské zoo se 27. května okolo šesté hodiny ranní narodilo mládě lachtana jihoafrického.
Mládě lachtana chvíli po porodu

Sameček lachtana se narodil ve venkovní expozici a při porodu vážil 6 kg. Vnuka legendárního lachtana Gastona, který během povodní v roce 2002 doplaval až do Německa, museli chovatelé ihned po porodu přemístit i s matkou do zázemí. Mláďata lachtanů mají smáčivou srst a nemohou proto do vody. Mládě se jeví v pořádku.

Matkou malého lachtánka je samice Abeba, otcem lachtan Meloun. Pražská zoo má ve své expozici momentálně šest lachtanů jihoafrických: samce Melouna, jeho matku Julinku, tchýni Báru, mládě Wendy (která teď oslavila své druhé narozeniny) a Abebu s malým samečkem. Matka s mládětem budou muset ještě po nějakou dobu zůstat v zázemí, ale pražská zoo svým návštěvníkům nabízí možnost sledovat je na obrazovce umístěné u Vzdělávacího centra.

Lachtaní rodinu je možné pravidelně vidět při komentovaných krmeních a setkáních, která od 1. června probíhají každý den (kromě pátku) od 13.30 u expozice lachtanů.

_Mláďata lachtanů jihoafrických mají smáčivou srst a po porodu nesmí do vody Foto: Mláďata lachtanů jihoafrických mají smáčivou srst a po porodu nesmí do vody...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama