OBRAZEM: nejzajímavější mláďata roku 2013

Za uplynulý rok se narodila spousta krásných a zajímavých mláďat. Podívejte se na ta NEJ!
NejočipovNĚJŠÍ MLÁDĚ

Vánoce jsou pro nás lidi symbolem zrození a naděje. Za uplynulý rok se narodilo také obrovské množství úžasných zvířecích mláďat - a jedno zajímavější než druhé.

Vydejte se s námi do zoologických zahrad po celém světě a přesvědčte se, že krása je v očích pozorovatele!

Nejvíc podobné hračce

Kapybara je velký savec, ve skutečnosti jde o největšího hlodavce na Zemi. Mláďata toho většího příbuzného králíka vypadají jako hračky - skoro jako populární Littlest Pet Shop.

Tahle se narodila v dubnu ve slavné zoologické zahradě ve vídeňském Schonbrunnu:

 

Nejplacatější

Asi jen málo z vás vidělo na vlastní oči dospělého žraloka kladivouna. My taky ne... Ale co teprve jeho mládě? Vypadá jako malý roztomilý vetřelec a rozhodně nebudí obavy, jako když dospěje.

Rovnou pětice těchto roztomile divných tvorů přišla na svět  na začátku listopadu v North Carolina Aquarium v Pine Knoll Shores:

 

Nejpodobnější člověku

Gibon lar se v dospělosti moc člověku nepodobá: horní končetiny má stejně dlouhé jako zbytek těla, pohybuje se hlavně ve větvích stromů a pohybují se tam rychleji než Tarzan. Ale mláďata jako by člověku z oka vypadla.

Tato nádherná slečna přišla na svět v Jackson Zoo v americkém státě Missisippi:

 

Nejnepopsatelnější

Dospělý lelkoun soví je fakt divné zvíře. Většinu dne tráví tím, že sedí nenápadně na zemi a snaží se co nevíc připomínat pařez. Doopravdy! Dospělec vypadá zvláštně, ale na popis mláděte už čeština nestačí vůbec.

"Krasavec" se narodil v St. Louis Zoo ve Spojených státech amerických:

 

Nejvyděšenější

Příchod na svět je šok pro všechny tvory. Ale tenhle slon indický to měl při vstupu do života opravdu náročné.

Dostal jméno Dokkoon; jen pro zajímavost vážil při narození 131 kilogramů. Můžou se s ním pochlubit v australské zoologické zahradě Melbourne Zoo.

 

Nejvysmátější

Být gepardem je radost. Člověk si jen tak běhá po světě, občas trhne rekord v rychlosti a ještě mu všichni závidí, jaký je to elegán. Není divu, že mladí gepardi přicházejí na svět s úsměvem od ucha k uchu.

Trojčata byla vržena na svět v Nizozemí, konkrétně v ZOO Burgers:

 

Nejočipovanější

Proč mají mladí tuleni hlavě antény? Ze záchranného střediska Vancouver Aquarium Marine Mammal Rescue Centre vypouštěli do přírody dvacet mladých tuleňů obecných. A aby je vědci mohli lépe sledovat a zjistili, co v přírodě dělají, vybavili je radiovysílačem s anténou.

Co myslíte, sluší jim to?

 

Nejpododbnější mimozemšťanům

Chápani jsou opice, které jsou samá ruka, samá noha. Není divu, že tento druh se anglicky jmenuje spider-monkey - neboli opice pavouk. A u mláděte jsou ty poměry končetin k tělu ještě nápadnější.

Malým ufonem narozeným v květnu se může pochlubit zoologická zahrada ve švýcarské Bazileji:

 

Nejokatější

Dikdik kirkův je nejmenší antilopa světa. A její mládě je doslova kapesní. Soustřeďte se hlavně na její řasy - ty by jí mohly závidět kdejaké modelky.

Krásná slečna se narodila v anglické zoologické zahradě v Chesteru:

 

Nejšpinavější

Asi byste od prasete ani nečekali, že bude čisté. Ani tato úžasná mláďata pekariho páskovaného si s hygienou (podle lidských měřítek) moc hlavu nelámou. A to je dobře: jinak by to ani nebyla prasata.

Taato krásná podvinčata mají v kanadské zoo v Albertě,

Nejnosatější

Bolku Poláívko i Cyrano z Bergeracu, běžte se zahrabat! Tohle je nos! A může se jím pochlubit mládě mravenečníka.

Narodil se letos o prázdninách v zoo v Clevelandu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama