OBRAZEM: Nejkrásnější autobusové zastávky na světě

Podívejte se na autobusové zastávky, z nichž se ani nechce nastupovat do busu!
Autobusová zastávka Montreal

U nás si autobusových zastávek asi ani nevšimnete. Zaslouženě – většinou jsou to nevzhledné škatule, kde maximální výzdobou jsou odpadkové koše a spící bezdomovci. Škoda, protože když se podíváte do tohoto článku, uvidíte, že i tak všední věc, jako je zastávka, může vypadat skvěle.

Podívejte se do různých koutů světa a žasněte, co všechno se s obyčejnou autobusovou zastávkou dá udělat. A pak nám napište na náš Facebook, která se vám líbila nejvíc. Náš osobní tip je stejně ta moravská, co mají v Brně!

Sovětská pompéznost:

V dobách Sovětského svazu musely být symboly míru a revoluce prakticky všude. A taková dvacetitunová betonová holubice byla rozhodně decentní ozdobou každé ruské zastávky...

Autobusová zastávka, Rusko

Posezení se Simpsony:

Když měl premiéru celovečerní biják Simpsonovi ve filmu, proměnily se německé autobusové zastávky v obývák téhle žluté rodinky. Místo na železné lavičce si pak člověk mohl posedět na slavném Homerově gauči...

Autobusová zastávka Německo

Šílený americký sen:

V Americkém městě Ventura mají tuhle psychedelickou zastávku. Uvnitř domku je skluzavka...

Autobusová zastávka Ventura

Panenská příroda v Bolívíi:

A ze šílených USA do čisté Bolívie – čekat tady je skoro meditace, ne?

Autobusová zastávka Bolívie

Blob v Brně:

Když nemohl Kaplického blob vzniknout v Praze, postavili ho aspoň v menším v Brně. Konkrétně na sídlišti Lesná. Jakožto brněnští rodáci musíme dát všechny palce nahoru!

Autobusová zastávka Brno

Originalita v Montrealu:

Proč sedět, když se můžete houpat? A to jsme vám ještě ani neřekli, že každá houpačka je vybavena počítačem, který analyzuje rychlost houpání a pouští podle toho vždy jinou hudbu!

Autobusová zastávka Montrealas

Autobusová zastávka z autobusu:

Ze tří starých autobusů si v americké Georgii postavili stylovou zastávku pro školní autobusy. Ekologické, vtipné, co chtít víc?

Autobusová zastávka Georgia

Pohoda ve Skotsku:

O Skotech se říká, že jsou chorobně spořiví. Na téhle zastávce, která stojí v městě Haroldswick, se ale určitě rozhodně nešetřilo...

Autobusová zastávka Haroldswick

Japonští knihomolové:

Když to dlouho nejede, tak je fajn si přečíst něco hezkého. A Japonci vymysleli, jak ke čtení přimět i ty, kdo se knihám normálně spíš vyhýbají...

Autobusová zastávka Japonsko

Japonci a jahody:

Pokud se vám předchozí japonská zastávka líbila, tady máte ještě jednu – taky dobrá...

Autobusová zastávka Japonsko, jako jahoda

 

Malebné Polsko:

Na Poláky se občas my Češi díváme trošku skrzi prsty. Jednak je to naprosto nespravedlivé, ale hlavně – v mnoha ohledech by se mohli Poláci stejně přezíravě dívat na nás. Co třeba tahle zastávka v Nowokornině? Vyrovná se jí hodně českých autobusových zastávek?

Autobusová zastávka Nowokornino Polsko

 

Klimatizovaná zastávka:
Kde jinde než v Dubaji byste hledali autobusové zastávky s vlastní klimatizací?

 

Autobusová zastávka Dubaj

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama