Monstrózní krakatici vyplavilo moře na Novém Zélandu!

Co všechno žije v oceánech? tady máte další důkaz, jak málo toho o hlubinách víme...
Krakatice nalezená na Novém Zélandu

Na novozélandské pláži South Bay kousek od města Kaikoura našli rybáři obrovské tělo mořského hlavonožce. Objev oznámili mořským biologům a to se vydali tvora studovat.

Zatím není jasné, o jaký druh krakatice se jedná – jisté ale je, že to byl kapitální exemplář. Vědci z Kaikourského mořského centra tvora změřili a zjistili, že jeho tělo měří dva metry, chapadla pak až 5 metrů. Oči mají průmět 17 centimetrů, tedy stejně jako standardní talíře používané v českých školních jídelnách.

Není to první krakatice, která je s Kaikourou spojovaná, tělo jiné bylo nalezeno už před dvěma roky, jak se pohupuje na hladině kousek od města: Tehdejší nález byl ještě o metr větší, pozoruhodná však byla především příčina jeho smrti.

Podle bioložky Megan Boschové, která ho pitvala, krakatici zabila jiná krakatice, ale ještě výrazně větší – podle stop na těle mrtvého hlavonožce musela být vítězná krakatice asi 16 metrů dlouhá (i s chapadly). Jde o další důkaz toho, jak málo toho ještě víme o mořském světě v hlubinách…

Podívejte se na další fotky:

Krakatice nalezená na Novém Zélandu, přísavky Foto:

Krakatice nalezená na Novém Zélandu, přísavky

Krakatice nalezená na Novém Zélandu, chapadlo Foto:

Krakatice nalezená na Novém Zélandu, chapadlo


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama