Geniální fotky rodinky keporkaků – milovníci přírody si užijí

Podívejte se na ty nejkrásnější fotografie keporkaků, jaké se letos podařilo pořídit.
Jedinečné fotky rodiny keporkaků - Obrázek 1

Trpělivost růže přináší – o tom se vás pokusíme přesvědčit snímky britského fotografa Darrena Rice. Tento potápěč a učitel potápění v jedné osobě pořizovat následující fotografie dva dny – ale výsledek opravdu stojí za to.

Když si Rice všiml, že se u pobřeží ostrova Foa (souostroví Tonga), kde právě pobýval, objevila rodina keporkaků, věděl, že nemá moc času. Tito obrovští a současně velmi inteligentní tvorové se rychle přesunují do dalších lovišť. Sedmačtyřicetiletý fotograf se mezi krásná zvířata potopil a strávil s nimi pod hladinou půl hodiny. Využil také toho, že měl k dispozici drona s fotoaparátem a další snímky fotil ze vzduchu.

Podívejte se sami:

Na fotografiích vidíte především matku s mládětem, a také samce, který se o tuto samici uchází. Keporkak je zvíře, které nám dělá radost: dá se na něm totiž názorně ukázat, že ochrana přírody má svůj smysl, když se provádí důsledně. Od roku 1965 byl totiž keporkak veden jako ohrožený druh – a tím okamžikem byl současně jeho komerční lov mezinárodně zakázán. Populace se přece jen za poslední destiletí poněkud vzpamatovala a proto od roku 1990 přešel jeho status na zranitelný a později na málo dotčený!

ZAJÍMAJÍ VÁS OBŘÍ KYTOVCI? ČTĚTE VÍC!

Keporkačí rodinka

Nejchytřejší velryby světa umírají hlady. Vymřou?

Kytovci na rozcestí - zachráníme je pomocí satelitu?

Velryby před vymřením zachrání matematika a satelity... Jak?

Leviathan, Howard Hall

Nejnádhernější VIDEO velryb, jaké jste viděli

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama