Cvičitel delfínů zneužíval svá zvířata. Teď za nevyjasněných okolností zemřel…

Už dlouhou dobu se upozorňuje, že v delfináriích nebývá všechno úplně v pořádku...
barebero

Jose Luis Barbero byl jeden z nejslavnějších cvičitelů delfínů světa. Jím vytrénované kytovce obdivovali lidé z celého světa, naposledy ve slavném americkém Georgia Aquarium.

Jenže ze slávy se stala velice rychle ostuda: před několika týdny nafilmovali aktivisté bojující za práva zvířat, jak Barbero své delfíny při výcviku týrá. Podle aktivistů i expertů, které oslovily americké televize, byly výcvikové metody zcela nepřijatelné – drsné, agresivní a plné násilí. Na řadě záběrů je například detailně vidět, jak jsou delfíni trenérem nakopáváni do hlavy.

Podívejte se na záběry, ale varujeme, jsou drastické:

Krotitel delfínů týrá zvířata

Barbero týden po zveřejnění záběrů zmizel – a dva dny poté se objevily další snímky, které ukazují další případy jeho krutosti vůči delfínům. 7. března bylo jeho tělo nalezeno v autě zaparkovaném u letiště v Palma de Mallorca. Podle prvních výsledků vyšetřování byla příčinou smrti sebevražda.

Georgia Aquarium si mezitím najalo tým specialistů, kteří mají celou záležitost vyšetřit. Podle prezidenta společnosti totiž celý případ vrhá na akvárium špatné světlo a kazí mu pověst. Věří, že Barbero je nevinný a že video je zavádějící, upravené anebo úmyslně špatně interpretované. Jeden z členů týmu dříve pracoval jako vyšetřovatel pro FBI, takže se vypravil i Mallorku, aby tam zjistil podrobnosti o smrti Jose Luise Barbera.

Vedení akvária se brání a současně ukazuje, kdo za Barberovu smrt může: „Neměli jsme ani šanci podrobně prozkoumat nařčení, která proti němu aktivisté vznesli. Aktivisté, konzultanti a dokonce i někteří členové naší komunity ho mučili takovou nenávistí, že ho to donutilo vzít si život. Doufám, že smrt Joseho Luise Barbery naučí ty, kdo rychle soudí a zatracují, lekci o zodpovědnosti…“

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama