Blíž už to nejde! Tak z detailu jste ještě obřího grizzlyho neviděli

Na speciální věci jsou potřeba speciální nástroje. To platí i pro průzkum dna světových oceánů, proto se na jejich hladinách dají potkat i poněkud neobvyklá plavidla.
Grizzly zblízka

Dřív museli přírodovědci složitě instalovat kamery na ideální místa, vymýšlet, jak se skrýt před zvířaty – a stejně většina záběrů nestála za nic. Divoká zvířata se ke kameře nepřiblížila. A s objektivem, který zvíře zabral i na dálku v detailu, byl zase kameraman nápadný jako Adolf Hitler před Kremlem.

Jenže pokrok v technice dal dokumentaristům do rukou nástroje, o nichž se filmařům před pár lety ještě ani nesnilo. Malé kamerky se dají schovat kaomkoliv a díky jejich ceně ani nevadí, když je zvíře poničí. Kameramani teď mohou divákům nabízet snímky, z nichž se jen tají dech! Myslíme, že možnosti této technologie stále ještě nejsou využité na 100 procent a věříme, že už brzy se projeví – a to pak teprve budou dokumenty!

Podívejte se na malou ukázku: Pořídil ji Brad Joseph z aljašské organizace www.alaskabearsandwolves.com, která má za úkol monitorovat tato nádherná zvířata:

Mohlo by vás zajímat:

Doug Seus

VIDEO: Muž, který tančí s medvědy grizzly

Medvěd zabiják

VIDEO: V tlamě ledního medvěda. Co byste dělali?

Panďata roku 2013

Pandí záplava. Černobílí medvědi trhají rekordy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama