Proč muži milují na ženách bujné hýždě? Nové vědecké vysvětlení všechny zaskočilo

Starší vědecké vysvětlení mužských preferencí pro velké zadky v testu selhalo...
Coco Austin prozradila, jak si udržuje svůj zadek!
Reklama

Proč muže přitahuje rozměrné ženské pozadí? Doposud se učila jednoduchá odpověď: čím širší pánevní oblast, tím větší šance, že žena porodí zdravé dítě. Muži, kteří preferovali takové ženy, měli vyšší pravděpodobnost, že bude jejich genetická linie pokračovat. Jenže ono to zřejmě tak primitivní není…

„V průběhu evoluce se ženy musely vypořádávat s adaptivním řešením problému vyrovnávání těžiště v průběhu těhotenství,“ píše ve své práci Eric Russell z univerzity v Arlingtonu. Ženy, které měly více vychýlenou spodní část páteře, měly evoluční výhodu – jejich tělo změnami v těhotenství trpělo méně.“ Jak tomu rozumět?

Muži podle autorů této práce podvědomě tento rozdíl poznají, a proto preferují právě partnerky s vyklenutou dolní oblastí páteře. Tato změna pochází zřejmě z dob, kdy se naši prapředkové ještě živili především sběrem. Ženy s normální páteří nebyly schopné se v pokročilejším období těhotenství sehnout k potravě – plodům, kořínkům nebo bylinám, jimiž se tehdy lidé živili.

Zakřivení páteře Foto:

Naopak ženy, které měly páteř vyklenutou, mohly až do pozdních období gravidity bez větších potíží zásobovat sebe i své starší potomky potravou. Hmotnost jejich těla byla lépe rozložena a netrpěly pak četnými zdravotními problémy, jako jejich méně šťastné evoluční konkurentky.

Autoři se opírají především o výsledek studie provedené na 300 mužích. Většina příznivě hodnotila ženy s vyklenutou bederní páteří (ideální byl úhel 45,5 stupňů), nikoli ženy s velkými zadnicemi. Je tedy možné, že rozměrově velké hýždě se vyvinuly až později – jako evoluční trik žen, jimž příroda nedopřála správně zahnutou páteř…

Zakřivení páteře Foto:

To však není zdaleka jisté, vědecký tým plánuje další studie tohoto přitažlivého tématu, což mu upřímně závidíme… Pokud vás to zajímá více, tak výše zmiňovaná studie vyšla v únorovém čísle odborného časopisu Evolution and Human Behavior.

Reklama
Reklama