Egypt odkryl další mumifikované tajemství. Obsahuje 17 mrtvol a několik sarkofágů

Egyptští archeologové objevili v guvernorátu Mínja ve středním Egyptě 17 mumií a několik sarkofágů. Považují to za bezprecedentní nález.
Stavba pyramid probíhala bez znalosti železa a složitějších technologií
Stavba pyramid probíhala bez znalosti železa a složitějších technologií
Thinkstock
Reklama

"Našli jsme katakomby, ve kterých byly mumie," řekl vedoucí egyptského archeologického týmu Saláh Chúlí na tiskové konferenci v pouštní oblasti Túna Al-Gabal, kde se mumie našly a která se nachází asi 200 kilometrů na jih od Káhiry. "Je to největší nekropole v centrálním Egyptě," řekl Chúlí.

Ředitel káhirské fakulty archeologických vykopávek Muhammad Hamza objev označil za "velmi významný" a "bezprecedentní". Mumie podle něj pocházejí z řecko-římské éry, tedy z období mezi 3. stoletím před naším letopočtem a 3. stoletím našeho letopočtu.

Egypt doufá, že nové archeologické nálezy posílí cestovní ruch. Od svržení někdejšího prezidenta Husního Mubaraka v roce 2011 totiž turistika značně utrpěla, především kvůli násilnostem. Cestovní ruch tvoří významnou část egyptské ekonomiky a ministerstvo cestovního ruchu v březnu uvedlo, že počet návštěvníků by se mohl v blízké době přiblížit počtu turistů před povstáním.

ČTK

Je jen otázkou času, než se pyramidy ocitnou ve městě

Nové egyptské objevy - 4 000 let staré pyramidy

Reklama
Reklama