VIDEO: Kanadská trofej – štika muskalunga zabere na mrtvou návnadu na Prima PLAY

Dostat z vody štiku muskalungu není nic snadného. Podívejte se sami dnes ve 20.00 na Prima PLAY..
Legendární ryby 9 - štika muskalunga

Vzhledem a chováním se podobá jiným štikám, přesto je legendární severoamerická štika muskalunga (Esox masquinongy) výjimečná. Může být až 1,8 metru dlouhá a vážit 32 kilogramů, ale běžnější jsou kusy dlouhé do 1,2 metru a váží kolem 16 kilogramů. Ulovit tuhle krasavici můžete třeba na řece Svatého Vavřince v kanadské provincii Québec. Pátrat po ní můžete buď sami, nebo prostřednictvím dalšího dílu dokumentární série Legendární ryby  na Prima PLAY.

Podívejte se, jak muskalunga vypadá na vlastní oči:

 

Začít lov můžete už v jezeře Lac des Deux Montagnes (jezero Dvou hor), které vytváří rozšiřující se řeka Ottawa krátce před tím, než se vlévá do řeky Svatého Vavřince. Poblíž leží Montréal, takže se vyplatí oprášit základy francouzštiny. V Ottawě žije 74 druhů většinou migrujících ryb a určitě vám zabere okounek pstruhový (Micropterus salmoides), který zde může dorůst do 2 kilogramů váhy.

Ošklivá štika?

Při pátrání po muskalunze, která své jméno získala z obžibvejského slova maashkinoozhe (ošklivá štika), možná narazíte i na jesetera jezerního (Acipenser fulvescens). Ten dorůstá dvoumetrové délky a váhy lehce přes 100 kg a obývá nejen Velká jezera, ale s oblibou vyráží i do řeky Svatého Vavřince.

Další díl dokumentární série Legendární ryby s názvem Lov štiky v Kanadě můžete vidět na Prima PLAY.

V té žije téměř 80 druhů ryb a muskalunga jako predátor dobře reaguje na mrtvou návnadu. Šance na úspěch roste poblíž břehu v zátokách s bujnou vodní vegetací. I tak je ale dobré obrnit se trpělivostí – kanadští rybáři tvrdí, že štika muskalunga chce aspoň 100 hodin lovu a deset tisíc nahození…

 

(mih)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama