Severní Korea – země duchů. VIDEO, které vám otevře oči

Severní Korea je jedna z nejzáhadnějších zemí světa. Už jen proto, že natáčet zde není prakticky možné...
V Pchjongjangu na houpačce

Sehnat licenci na natáčení v hlavním severokorejském městě je prakticky nemožné. Vláda ji udílí jen výjimečně a pak filmařské štáby přísně sleduje a nechává je točit jen to, co jim sama naservíruje. Proto jsou sami filmaři dost skeptičtí vůči tomu, co vidí a co jim skončí na střihačském pultu.

Jednou z mála výjimek se letos stal režisér a kameraman Aram Pan. Úřady mu povolily, aby natáčel každodenní život v Pchjongjangu – a to na kameru GoPro: Díky tomu (a možná i neznalosti úřadů, o co vlastně jde) získal zcela autentické záběry severkorejské metropole.

Podívejte se na video:


Tyto záběry se daly jen těžko nějak ovlivnit. Pchjongjang na nich vypadá jako město duchů – po silnicích téměř neprojede auto, na chodnících nikdo nechodí, v parcích se nikdo neprochází... Vlastně ani nikdo neví, kolik lidí vlastně v tomto prapodivném městě žije. Oficiální údaje neexistují (co kdyby je imperialisté zneužili), poslední oficiální čísla pocházejí z roku 1993, kdy tu mělo mít trvalé bydliště 2 700 000 obyvatel. Odhady se pohybují mezi 700 000 a 4 miliony obyvatel...

V Pchjongjangu Foto: profimedia

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Severkorejská vlajka. FOTO: Thinkstock

Severní Korea vyrobila novou raketu na koleně

Severní Korea v noci

Severní Korea v noci neexistuje, odhalila ISS

Manipulace: otvírák

Vojenské podvody století: Jak si Írán a Korea zvětšují armádu

 

V Pchjongjangu na houpačce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama