Muzeum penisů na Islandu: nejpodivnější výstava světa

Island je pozoruhodně krásná země, která až magneticky přitahuje turisty z celého světa – především díky kráse své přírody. Má však i jedno z nejpodivnějších muzeí vůbec…
Islandské muzeum penisů

Takové muzeum nemají ani v Japonsku, a to už je co říct… Islandské muzeum penisů je dílem a snem jediného muže, Sigurdura Hjartarsona. Tento nadšenec se už před lety rozhodl, že se jeho muzeum stane takovou Archou – ale pro penisy. Rád by v něm měl pohlavní údy všech druhů na Zemi, ale zatím se smířil s tím, že zde budou zastoupeny faly všech druhů, jež obývají Island.

Penisy v číslech

Najdete ho přímo v hlavním městě ostrova, v Reykjavíku. Celá sbírka obsahuje 280 penisů 93 druhů zvířat. Přitom 55 penisů patří velrybám, 36 tuleňům a 118 nejrůznějším druhům savců. Vrcholným exemplářem ve sbírce je 170 centimetrů dlouhá část penisu plejtváka velkého, nejmenším je naopak dvoumilimetrový úd křečka.

Roku 2011 si majitel muzea splnil svůj sen a podařilo se mu získat první lidský penis. Bohužel oddělení od těla (mrtvého) dárce neproběhlo podle plánu a exemplář je ve velmi špatném stavu. Muzeum proto pátrá po dalším lidském orgánu, který by se v jedinečné sbírce vyjímal lépe…

Podívejte se, jak to tam vypadá:

Má však důstojnou náhradu. Jsou zde totiž zastoupeny i pohlavní údy mytologických tvorů, například islandských elfů Huldufólk nebo trollů. Kde je majitel získal a jak vypadají? Na tyto otázky se odpověď nedozvíte – tito legendární tvorové jsou totiž neviditelní, a stejně tak jejich pyje.

Muzeum vzniklo roku 1997, kdy ho založil výše jmenovaný pan Hjartarson – dnes po něm práci převzal jeho syn Hjortur Gísli. Z muzea se stala oblíbená turistická atrakce, kterou už navštívily statisíce lidí. Za zmínku stojí jeden pozoruhodný fakt: 60 procent návštěvníků tvoří ženy.

Jeho sláva se rozšířila i za hranice ostrova. Hodně tomu pomohl kanadský dokument s názvem The Final Member, který zachycuje vášnivou snahu otce a syna Hjartarsonových o získání lidského penisu.

Trailer na dokument je mimořádně povedený:

 

Ukážu vám svou sbírku penisů!

Muzeum vzniklo ze sbírky, kterou “falolog” získal od islandských rybářů a velrybářů. Když se o podivné zálibě dozvěděli i lovci tuleňů, začali panu Hjartarsonovi posílat své úlovky sami… Od roku 1986, kdy je lov kytovců zakázán, už velrybí penisy pocházejí jen od exemplářů, které moře vyplaví mrtvé na břeh.

Muzeum je sice úspěšné, ale celé rodině to přináší dost problémů. Zejména Þorgerður, dcera pana Hjartarsona, si užila svoje. Táta ji celé mládí posílal, aby vyzvedávala nejrůznější kousky po celém Islandu. Když se lidé ptali, co to roztomilá dívenka nese v košíčku, odpovídala po pravdě: “Sedm zmražených ovčích penisů…”

Mohlo by vás zajímat: 

FOTO: Thinkstock

Sexuální zajímavosti z říše zvířat: třímetrový penis a masturbace jelenů


Velká loď

Samicím narostly penisy. Nejhorší jed se natíral na lodě

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama